Mensa'da aktif olarak toplantılara katılabilir veya sadece entelektüel yapınızı geliştirebilirsiniz.

Ulusal ve bölgesel yayınlarda, haftalık haber bültenlerinde, ulusal ve uluslararası kongre, toplantılarda birçok entelektüel kaynak bulabileceksiniz.

Tutkunuz her neyse, sizinle aynı tutkuyu paylaşan üyelerle özel ilgi grubu oluşturabileceksiniz. Ayrıca kendine göre ilgi alanı bulamayan her Mensa üyesi kolaylıkla yeni ilgi alanı grupları kurabilir. Nanoteknolojiden meslek deneyimlerine, gelecek bilimciliğinden yapay zekâya ve robotlara kadar inanılmaz bir çeşitlilikte birçok ilgi alanı grubu oluşturabilirsiniz. Birçok konu hakkında bilgiyi başka Mensa üyelerinden edinebilir ve bunları tartışabileceğiniz, kendinizi geliştirebileceğiniz ortamlarda bulunabilirsiniz.

Üyelik Avantajları

Mensa'yı destekleyen bazı kurumlar, Mensa üyelerine özel avantaj ve indirimler de sunmaktadır.

Bemar

Bemar Kariyer Okulu

Bilgisayarlı muhasebe ve finans, insan kaynakları uzmanlığı, dış ticaret, satış pazarlama uzmanlığı, Microsoft Office, grafik ve web tasarım, CAD, web, MCSE, MSDC, network uzmanlığı

Tüm şubelerde ve tüm eğitimlerde %30 indirim

british_townBritish Town Dil Okulları

Türkiye Çapında 20 İngilizce kursu şubesi, 12 farklı İngilizce eğitimi seçeneği

Tüm şubelerde %30 indirim

escape_planetEscape Planet - gerçek odadan kaçış oyunu

Oyunda, 3 ila 5 kişilik gruplar halinde bir odaya kilitleneceksiniz. Anahtarı bulup çıkmak için tam 60 dakikanız var. Şifrelerle dolu bu odalardan çıkmaya çalışırken zamanın nasıl geçtiğini fark edemeyeceksiniz.

Mensa üyelerine %30 indirim

bee_escapeBee Escape - gerçek odadan kaçış oyunu

Gizemli bir otelin türlü garipliklerle dolu odalarında gezerek çıkış yolunu bulabilecek misiniz? En fazla 5 kişiden oluşan grubunuz bir odaya kilitlenecek. Etraftaki eşyaları inceleyin, nesneler arasındaki ilişkileri kurun, şifreleri kırın ve bulmacaları çözün. Çıkış yolu içeride saklı.

Mensa üyelerine %40 indirim

popsciPopular Science Türkiye

1872'den beri yayımlanan dünyanın bir numaralı popüler bilim ve teknoloji dergisi Popular Science, Türkiye'de

Mensa üyelerine 6 aylık dijital Popular Science dergisi aboneliği hediye (iOS ve Android'de kullanılabilir.)