7-17 yaş testleri başlıyor
Home  »  Community News  »  7-17 yaş testleri ba...
Ağu
10
Selim Şumlu
7-17 yaş testleri başlıyor
Duyuru
0

Güncelleme: 7-17 yaş testleri şu anda uygulanmamaktadır. 18 yaşından küçük adayların üyeliği için çeşitli kurumlardan alınan WISC-R sonuçları kabul edilmektedir.

 

Dünya çapında 100'den fazla ülkede 120 bin üyesi bulunan Mensa, şimdi Türkiye'de 18 yaş altındaki adaylara da kucak açıyor!

Yaz boyunca 7-17 yaş arasındaki tüm Mensa adayları, yetkili test merkezi olan Bemar Kariyer Okulu Yetkili şubelerinde pazartesi ve perşembe günleri uygulanacak Genel Yetenek Testi'ne katılabilirler.

Kabul edilen bir genel yetenek veya zekâ testinde genel nüfusun en üst %2'lik dilimine giren herkes Mensa'ya üye olabilir. Genel Yetenek Testi'ne katılıp ayrıcalıklı dilime giren öğrenciler, özel burslardan yararlanma fırsatı da yakalayacaklar. Bu özel dilime giren tüm öğrenciler, Bemar Kariyer Okulu'nda Mental Aritmetik Kursu'nu ücretsiz almaya hak kazanacaklar.

  • 12-17 yaş arasındaki adaylara yönelik olarak İstanbul (Şişli ve Kadıköy), İzmir, Ankara, Bursa, Eskişehir ve Antalya’da her pazartesi ve perşembe günleri Genel Yetenek Testi yapılmaktadır. Test ücreti 45 TL’dir. Test, en fazla 10 kişilik oturumlar halinde düzenlenir.
  • 7-11 yaş arasındaki adaylara yönelik olarak İstanbul (Şişli ve Kadıköy), İzmir, Ankara, Bursa, Eskişehir ve Antalya’da her pazartesi ve perşembe günleri Genel Yetenek Testi yapılmaktadır. Test ücreti 75 TL’dir. Test, en fazla 4 kişilik oturumlar halinde düzenlenir.

Sağ taraftaki menüden uygun yaş grubunu seçerek hemen test randevunuzu alabilirsiniz.